Doktorantka Wydziału Psychologii ze Stypendium m.st. Warszawy

Z radością informujemy, że Izabela Lassota, członkini SoCLabu i doktorantka na Wydziale Psychologii UW otrzymała Stypendium m.st. Warszawy dla doktorantów!

Będzie realizowała projekt badawczy pod tytułem „Obecność miejsc prospołecznych i wytwarzanie przywiązania do miejsca jako strategie polepszania zdrowia psychicznego u rodzimych i nowoprzybyłych mieszkańców Warszawy”.

Celem projektu jest opracowanie strategii polepszania zdrowia psychicznego mieszkańców Warszawy poprzez tworzenie miejsc prospołecznych w najbliższym otoczeniu. Mieszkanie w miastach wiąże się z większym ryzykiem zachorowania na depresję i rozwój zaburzeń lękowych w porównaniu do mieszkania na terenach wiejskich. Problemy te szczególnie mogą dotykać migrantów, mierzących się z utratą poczucia bezpieczeństwa, zmianą środowiska oraz koniecznością dostosowania się do nowych warunków.

Mgr Lassota sprawdzi hipotezę, że obecność tych miejsc wpływa na lepsze zdrowie psychiczne poprzez wzrost emocjonalnych więzi z miejscem zamieszkania. Zbada też, jak obecność tego typu miejsc wpływa na chęć integracji między Polakami i migrantami.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 10 października 2023