Zaproszenie do udziału w inicjatywie Youth Entrepreneurship Program
30 marca 2023

Szanowni Państwo, w imieniu naukowców z Wydziału Psychologii działających w projekcie InterHEI przesyłamy zaproszenie do uczestnictwa w inicjatywie Youth Enterpreneurship Program (YEP):

 

InterHei – grafika informacyjna

 

Hi,

We are thrilled to announce the second edition of the Youth Entrepreneurship Program (YEP), a unique opportunity for curious minds to learn about business opportunities in the food and health sectors. The YEP is a holistic training program that provides you with the knowledge and tools to ideate, validate, and build a business in these sectors.

The YEP is open to all students, regardless of your background or level of study.

If you have a passion for learning about the latest trends, industry challenges, and cutting-edge technologies in these fields, do not hesitate and sign up now. 

Methodology 

■  Inter-university online training  programme

■  European Hackathon

■  Projects Mentoring 

■  European dimension, including international experts trainers and students 

Contents

 Eight training modules +  European Hackathon designed to give students an overview on food and health trends in terms of innovations, industry challenges, technologies available and methods to ideate, propose, validate and build a business in those sectors

Register now

Training Modules

  • Module 1: The Future of Food
    • 13th April 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 2: The Future of Health
    • 19th April 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 3: Innovation & Crative Thinking
    • 4th May 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 4: The Challenge of Creating Value
    • 11th May 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 5: Lean Startup
    • 18th May 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 6: Business Model & Go-To-Market Strategy
    • 25th May 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 7: Growth & Scalling-up
    • 31st May 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)
  • Module 8: Startups RoundTable
    • 7th  April 2023,  15:00h to 17:00h (CEST)

European Hackathon

Dates: 

Day 1: 15th June – 15:00h to 19:30h (CEST)

■  Training pill 1: User – problem – solution

■  Training pill 2: Lean Canvas

■  Training pill 3: Validation

Day 2: 16th June – 15:00h to 19:30h (CEST)

■  Training pill 4: Pitching

■  Presentations

■  Winner’s announcement

Prizes

  • Best Projects Awarding
    • The three best projects that come out from the Hackathon (chosen by a professional Jury), will have access to awesome prizes
  • Projects Mentoring
    • After the Hackathon, specialized mentoring  will be delivered to the most promising projects coming off the Hackathon, oriented to help the projects become real.

You can find more information about the program by clicking here.

Looking forward to count on you!

Best Regards,

Young Entrepreneurship Program Team


Ogłoszenie o pracę: stypendysta/ka w grancie Sonata NCN
28 marca 2023

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
poszukuje osoby na stanowisko

stypendysty/stypendystki

w grancie Sonata NCN pt. „Emocje a zmieniające się miejsca: konsekwencje zmian klimatu dla dobrostanu i zachowań prośrodowiskowych”

 

 

Oferta ważna do 12 kwietnia 2023 r.

 

Pełna treść ogłoszenia znajduje się tutaj (PDF, 81 KB)

Prosimy również o zapoznanie się z klauzulą informacyjną (DOCX,  74 KB)


Ogłoszenie o pracę: asystenci/asystentki w grancie PRELUDIUM NCN
27 marca 2023

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
poszukuje dwóch osób na stanowisko

asystenta/asystentki

w grancie PRELUDIUM NCN pt. „Poczucie własnej skuteczności rodzicielskiej u imigrantów z Ukrainy mieszkających w Polsce: Rola psychologicznego przystosowania rodziców oraz czynników kulturowych i relacyjnych”

 

Z uwagi na specyfikę projektu do współpracy zapraszamy szczególnie osoby biegle posługujące się językiem ukraińskim.

 

Oferta ważna do 7 kwietnia 2023 r.

 

Pełna treść ogłoszenia znajduje się tutaj (PDF, 74 KB) [aktualizacja 28.03.2023]

Prosimy również o zapoznanie się z klauzulą informacyjną (DOCX,  74 KB)


Oferta pracy: Pracownik w Sekcji studenckiej
24 marca 2023

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

poszukuje osoby do pracy

w Sekcji studenckiej

Opis stanowiska:

  • kompleksowa obsługa studentów i toku studiów (m.in. immatrykulacja, obsługa systemu USOS, przygotowanie obron, opłaty za usługi edukacyjne);
  • redagowanie pism;
  • archiwizacja dokumentów;
  • przygotowanie raportów, sprawozdań, zestawień; współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Uczelni.

 

Zainteresowane osoby spełniające powyższe wymagania prosimy o przesłanie: CV, listu motywacyjnego wraz z podpisaną klauzulą dotyczącą ochrony danych osobowych (w załączeniu poniżej) do dnia 16.04.2023 r. na adres: rekrutacja.adm@psych.uw.edu.pl (w temacie e-maila: PRACOWNIK – SEKCJA STUDENCKA).

 

Link do pobrania pełnej treści ogłoszenia i klauzuli informacyjnej (PDF, 433 KB)

 

Ze względów praktycznych proces rekrutacyjny może się odbyć częściowo zdalnie, przy użyciu aplikacji Google Meet. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu i rozmów z wybranymi kandydatami lub anulowania naboru bez podania przyczyny.


Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2023 – zaproszenie

Dzień odkrywców kampusu Ochota – 1 kwietnia 2023 – grafika promująca

 

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego

 

1 kwietnia 2023 r., godz. 10:00-16:00

Start: Wydział Fizyki UW, ul. Pasteura 5

 

Podczas tego wydarzenia w ramach warsztatów prowadzonych przez prof. Macieja Hamana z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego będą Państwo mogli zastanowić się nad pytaniem „Po co nam mózg?”. Warsztaty odbędą się w godzinach 12:00-14:30, a więcej informacji znajduje się na stronie Dnia Odkrywców Kampusu Ochota.

 

Dodatkowe informacje:

Czy można zagiąć światło? Jakie tajemnice kryją w sobie zapachy?  Co Hollywood ma wspólnego z mechaniką kwantową? Czy zwierzęta wodne rozróżniają kolory? Czy programy komputerowe stroją sobie z nas żarty? Ile prawdy tkwi w powiedzeniu „twardy jak skała”? Jak zaprojektować lek przeciwwirusowy? – na te, i wiele innych pytań, będzie można znaleźć odpowiedzi podczas kolejnej edycji Dnia Odkrywców Kampusu Ochota UW (DOKO), 1 kwietnia 2023. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych.

Startujemy o godz. 10:00 w budynku Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5). 1 kwietnia to dzień żartów w wielu krajach na świecie – my mamy Prima Aprilis, Brytyjczycy Aprils Fool, Francuzi Poisson d’Avril. Podczas multiwykładu inaugurującego tegoroczną edycję DOKO postaramy się Was przekonać, że ,,Nauka to nie żart!’’, a nawet badania, które na pierwszy rzut oka wydają się ciut niepoważne, „to 100 procent nauki w nauce”. Przygotowaliśmy moc atrakcji: od wykładów z pokazami, przez wycieczki do laboratoriów, aż po samodzielnie wykonywane eksperymenty. A kto wie, może uśmiechnie się do Was szczęście i zostaniecie zwycięzcami tegorocznej gry terenowej?

Teleportacja, tunele czasoprzestrzenne, wieloświaty  – mechanika kwantowa od lat inspiruje zarówno pisarzy science-fiction, jak i scenarzystów Hollywood. Czy kinowe hity, takie jak „Interstellar” są tylko filmową ułudą, czy mają szansę stać się naszą rzeczywistością? – temu zagadnieniu poświęcony będzie jeden z naszych wykładów popularnonaukowych. Dowiemy się, co wspólnego mają dwuwymiarowe kryształy, takie jak grafen z zabawą klockami LEGO, czy niepozorny napar herbaciany może być eliksirem młodości oraz, czy każdy problem matematyczny można rozwiązać.

Oferta warsztatów, jakie przygotowaliśmy na DOKO jest tak szeroka, że każdy wyjdzie z nich „nażarty” wiedzą. Sprawdzimy, jakie  supermoce posiadają cyjanobakterie zwane sinicami, jak bada się mózg, ile prawdy tkwi w powiedzeniu „twardy jak skała” i dlaczego programy komputerowe stroją sobie z nas żarty. W strefie pokazów zajrzymy w głąb bursztynu, spróbujemy zagiąć światło, sprawdzimy, co kryje fascynujący świat pod naszymi stopami, czyli gleba i jak działa aparat USG. 

Dobrej zabawy dostarczą na pewno samodzielnie wykonywane eksperymenty: będzie można wcielić się w rolę szalonego chemika i przyrodniczego Sherlocka Holmesa,  poznać konstrukcję biohybrydowego „sztucznego liścia”, wykonać prześwietlenie za pomocą lampy rentgenowskiej, a nawet wziąć udział w symulacji aukcji!

Na uczestników DOKO czekają też emocjonujące wycieczki – to rzadka okazja, by zajrzeć do laboratoriów na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. W czasie wycieczki do Laboratorium Aparaturowego Cytometrii Przepływowej Wydziału Biologii przekonamy się, że nasz układ odpornościowy to wyspecjalizowany „BODYGUARD”, w Laboratorium Symulacji Systemów Chemicznych i Biologicznych CeNT dowiemy się, jak zaprojektować nowy lek przeciwwirusowy. Z kolei podczas wizyty w pracowni optyki geometrycznej, optyki okularowej oraz pracowni optometrycznej Wydziału Fizyki zobaczymy, jak powstają okulary.

Emocji niewątpliwie dostarczy też gra terenowa – jej uczestnicy zmierzą się z zagadkami z nauk matematyczno-przyrodniczych.

Podczas całego wydarzenia młodzież zainteresowana studiowaniem na Kampusie będzie mogła uzyskać wszelkie informacje z pierwszej ręki – studenci i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem!

Czy to już wszystko? Wolne żarty! Na stronie internetowej wydarzenia doko.mimuw.edu.pl znajdziecie jeszcze wiele innych propozycji warsztatów, pokazów i wycieczek. Warto zawczasu zapoznać się z programem i wybrać najciekawsze naukowe atrakcje. Na część zajęć obowiązują zapisy, które będą realizowane także przez stronę doko.mimuw.edu.pl. Zapisy ruszają 25 marca.

W sprawie zapisów grupowych proszę pisać na adres doko@mimuw.edu.pl (zgłoszenia grup przyjmujemy od 20 marca).

Program ramowy:

• 10:00–11:30 – multiwykład ,,Nauka to nie żart!”

• 11:30–15:30 – wykłady popularnonaukowe, warsztaty, wizyty w laboratoriach, strefa pokazów, gra terenowa, quiz, stoiska informacyjne wydziałów i innych jednostek…

• 15:30-16:00 zakończenie i rozdanie nagród

Szczegółowy program i aktualności będziemy sukcesywnie zamieszczać na stronie wydarzenia doko.mimuw.edu.pl i na facebook.com/DOKOUW

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres doko@mimuw.edu.pl.

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego to wspólne przedsięwzięcie Wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Psychologii i jednostek współpracujących: Centrum Nowych Technologii, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów (Cyklotron), Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych i Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.


Konkurs na stanowisko adiunkta w zakresie psychologii poznawczej i kognitywistyki / Call for applications for a position of an assistant professor in the field of cognitive psychology and cognitive science
22 marca 2023

↓ English below

Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza

KONKURS
na stanowisko adiunkta

w zakresie psychologii poznawczej i kognitywistyki

(1/2 etatu badawczo-dydaktycznego)

 

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało m. in.:

  • prowadzenie badań naukowych w zakresie psychologii poznawczej lub kognitywistyki, publikowanie w międzynarodowych czasopismach naukowych, zdobywanie i prowadzenie grantów,
  • prowadzenie zajęć w języku polskim i angielskim, w tym z zakresu kognitywistyki i metodologii badań (w przypadku kandydatów z zagranicy początkowo tylko w jęz. angielskim, ale docelowo również w jęz. polskim).

 

Termin składania dokumentów: 5 maja 2023 r., godz. 12:00

 

SZCZEGÓŁY

Formularz dla kandydatów

Zasady i tryb przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim


Dean of the Faculty of Psychology, University of Warsaw, invites

applications for a position of
assistant professor

in the field of cognitive psychology and cognitive science

(part-time research and teaching position)

 

The hired person will be obliged to (among others):

  • conduct research in the field of cognitive psychology or cognitive science, publish works in international scientific journals, obtain and conduct grants,
  • teach courses in Polish and English, including in the field of cognitive science and research methodology (in case of candidates from abroad, at first only in English, but later also in Polish).

 

Application deadline: 5 May, 12.00

 

DETAILS

Form for candidates

Rules and procedures for holding a competition for the position of an academic teacher at the University of Warsaw