Konferencja „Animal Training Methods 2018” – zniżka dla studentów SPZ!
27 sierpnia 2018

 

Serdecznie zapraszamy na II międzynarodową konferencję dotyczącą treningu zwierząt: Animal Training Methods ATM2018- Metody Treningu Zwierząt. Wydarzenie odbędzie się 16-18 listopada 2018 w Warszawie na Wydziale Biologii UW.

Wydział Psychologii UW objął konferencję honorowym patronatem.

Celem Konferencji jest przedstawienie biologicznych podstaw i mechanizmów treningu zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich. Naszą misją jest obalenie mitów wciąż przewijających się w wielu publikacjach oraz zaprezentowanie podstawowych metod i technik szkolenia, które są uniwersalne dla wielu gatunków.
Konferencja przeznaczona jest między innymi dla naukowców zajmujących się behawiorem zwierząt towarzyszących, miłośników etologii, ale przede wszystkim dla praktyków zajmujących się treningiem i terapią: trenerów i opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, behawiorystów, trenerów psów, zoopsychologów, czy też weterynarzy i zootechników, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje. Zachęcamy delegatów z całego świata, którzy interesują się szeroko pojętym treningiem i zachowaniem zwierząt, do aktywnego uczestnictwa w tej międzynarodowej konferencji. 

UWAGA!

Studenci Stosowanej Psychologii Zwierząt UW przy zapisach do 7 października 2018 r. otrzymują zniżkę 20% od cen early birds. Po tym terminie obowiązuje standardowy cennik.

Cennik oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na: atm2018.eu

Wydarzenie na facebook’u >>


Rusza pomoc online w Centrum Pomocy Psychologicznej UW

Z przyjemnością informujemy, że oferta Centrum Pomocy Psychologicznej UW została poszerzona o wsparcie online, które jest skierowane do osób przebywających na wymianie zagranicznej. Projekt pomocy online jest realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego UW.

Wymiana studencka może być źródłem niesamowitych doświadczeń. Jest także wyzwaniem – to nowe otoczenie, ludzie i język. Jeżeli czujesz, że ta przygoda przestaje Cię cieszyć, jesteś zestresowany(-na) lub przygnębiony(-na), znajdziesz u nas wsparcie – możemy porozmawiać przez Skype’a.

Jak możemy się umówić?

  1. Nie zwlekaj i napisz do nas maila na cpp@psych.uw.edu.pl.
  2. W wiadomości umieść swoje imię, nazwisko, numer legitymacji oraz propozycję terminów, kiedy mógłbyś porozmawiać.
  3. Ustal wspólnie z psychologiem dogodny termin.
  4. Znajdź nas na Skypie – nasz login to CPP UW.  
    Czekamy na kontakt!

pobierz ulotkę >>

 

INFO IN ENGLISH >>


Poszukiwany doktorant-stypendysta w grancie
21 sierpnia 2018

Ogłoszenie na  zatrudnienie doktoranta – stypendysty  w grancie OPUS UMO-2017/25/B/HS6/00275  pt.: „Czynniki warunkujące skuteczność prospołecznych komunikatów marketingowych” 

Nr WPs/48 /2018/AK

Więcej informacji w pliku – POBIERZ


Brainstorm 3.0 – Konferencja Naukowa
14 sierpnia 2018

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję ogólnopolskiej konferencji naukowej BRAINSTORM, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Neuropsychologii i Psychofizjologii, działające przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze doniesienia z dziedziny neuronauki wraz z wynikami badań własnych. Gośćmi będą wybitni naukowcy z różnych ośrodków akademickich i naukowych.

Konferencja odbędzie się 20 października 2018 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Pasteura 5 w auli 0.06.

Gorąco zachęcamy studentów i doktorantów do przedstawienia swoich badań. Przewidywany czas każdej prezentacji to 10-15 minut. 

Zgłoszenia prelegentów, jak i uczestników biernych prosimy przesyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdW79DgeXE-x-vegDz79aep8SGrPBuODEvFSklOivsyMYozZw/viewform

Zgłoszenia można kierować do końca września. 

Opłata konferencyjna* : 
– dla uczestników czynnych: 70 zł
– dla uczestników biernych: 20 zł
* Opłata zawiera: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad.

Przelewów prosimy dokonywać na rachunek:
44 1160 2202 0000 0000 6084 9470
Bank Millennium S.A. 
Uniwersytet Warszawski Wydział Psychologii
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa 00-927

w tytule przelewu wpisując: Brainstorm – imię i nazwisko uczestnika

Prosimy również o wysyłanie mailem potwierdzenia wpłaty. 
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na adres: konferencjabrainstorm@gmail.com

Poniżej przedstawiamy listę ekspertów, którzy wystąpią na konferencji:
– dr Agnieszka Pluta (Uniwersytet Warszawski); Opiekun SKN Neuropsychologii i Psychofizjologii UW

– dr Małgorzata Gut (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

– dr Magdalena Senderecka (Uniwersytet Jagielloński)

– prof. dr hab. Grzegorz Króliczak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

– dr Szczepan Iwański (Instytut Psychiatrii i Neurologii)

Szczegółowe informacje na temat uczestników i ich abstraktów będziemy podawać na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia aktualności wydarzenia.

Więcej informacji >>


Koncepcje studentów UW nagrodzone w programie „Najlepsi z Najlepszych! 3.0”

Z przyjemnością informujemy, że 12 studenckich projektów z UW, w tym dwa z Wydziału Psychologii, zostało nagrodzonych w konkursie „Najlepsi z Najlepszych! 3.0” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego​! Dzięki uzyskanym środkom laureaci wezmą udział w międzynarodowych konferencjach, wystawach wynalazków i konkursach, np. zawodach robotycznych.

Program „Najlepsi z Najlepszych! 3.0” adresowany jest do wybitnych studentów, którzy mają plan swojej działalności badawczej. Zakłada głównie sfinansowanie ich uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach, zawodach lub konkursach. Organizatorzy otrzymali łącznie 139 ofert.

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na listę projektów rekomendowanych do finansowania wpisano 98 tytułów. Między beneficjentów konkursu rozdysponowanych zostanie ponad 11 milionów złotych.

Do nagrodzonych projektów studentów naszego Wydziału należą:

  • Rozwijanie komunikacyjnych rozwiązań tłumaczenia maszynowego bez korpusów równoległych – autorzy: Tomasz Korbak, Szymon Rutkowski; opiekun: prof. Joanna Rączaszek-Leonardi 
  • Opracowanie systemu wspierającego generację mowy u pacjentów po laryngektomii z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji – autorzy: Konrad Zieliński, Ewa Machnacz, Ryszard Szamburski; opiekunowie: prof. Joanna Rączaszek-Leonardi, mgr inż. Julian Zubek

Więcej informacji >>


Ogłoszenie o wszczęciu postępowania w procedurze otwartej na realizację usługi badawczej w projekcie pt. Czynniki warunkujące skuteczność prospołecznych komunikatów marketingowych (CRM – Cause Related Marketing)
10 sierpnia 2018

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania w procedurze otwartej na realizację usługi badawczej w projekcie

pt. Czynniki warunkujące skuteczność prospołecznych komunikatów marketingowych (CRM – Cause Related Marketing)

 

Wzór umowy

Ogłoszenie

Formularz ofertowy

(nr umowy UMO-2014/13/B/HS6/04077)