Wyniki konkursu Etiuda NCN
27 lipca 2017Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 5. edycję konkursu Etiuda, w której stypendia na niemal 2 mln zł otrzymało 19 doktorantów z UW- w tym trzy osoby z Wydziału Psychologii UW, które będą realizowały swoje projekty:
- Andrzej Sokołowski – „Negatywne zdarzenia życiowe a regulacja emocji: zróżnicowanie psychologiczne i neurobiologiczne”,
- Anna Wnuk – „Rola pamięci miejsca w kształtowaniu obecnych postaw międzygrupowych”,
- Marcin Płatos – „Rozumienie przyjaźni oraz doświadczenia z nią związane u młodzieży i dorosłych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz rozwijających się typowo”.
Serdecznie gratulujemy!
Dodatkowa tura podpięć
26 lipca 2017Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 22 sierpnia do 8 września 2017 r. możliwe będzie podpinanie przez studentów kursów z języków obcych realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017
Rekrutacja na studia na Wydziale Psychologii UW
21 lipca 2017Gratulujemy wszystkim, którzy już niedługo rozpoczną studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego!
Poniżej linki do stron, gdzie można znaleźć przydatne informacje:
Zakładka dotycząca rekrutacji na stronie Wydziału Psychologii.
Szczegółowe zasady rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 (w tym harmonogramy i listy wymaganych dokumentów) zamieszczone są na stronie Biura ds. Rekrutacji UW i w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów
Polecamy tabelę „Rekrutacja krok po kroku”
Samorząd Studentów Wydziału Psychologii UW (FB, strona) organizuje wyjazd integracyjny dla nowo przyjętych studentów psychologii Psychozerówka. Zapisy zostały już otwarte!
Raz jeszcze gratulujemy!
Zaburzenia poznawcze – kluczowy aspekt schizofrenii?
19 lipca 2017Informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj.
Dodatkowa seria zapisów – giełda
11 lipca 2017W związku z brakiem możliwości skorzystania z giełdy w ostatniej serii rejestracji na zajęcia obligatoryjne w dniach: 12-19.07.2017 dostępna będzie dodatkowa seria zapisów z możliwością wymiany miejsc w ramach giełdy. W trakcie trwania tej serii studenci nie będą mieli możliwości rejestrowania oraz wyrejestrowywania się z grup.
Grant Team FNP dla dr hab. Michała Bilewicza, prof. UW z Wydziału Psychologii i dr hab. Justyny Olko z Instytutu Artes Liberales UW
04 lipca 2017Grant „Language as a cure: linguistic vitality as a tool for psychological well-being, health and economic sustainability”, realizowany przez interdyscyplinarny zespół kierowany przez dr Justynę Olko z Instytutu Artes Liberales i dr hab. Michała Bilewicza z Wydziału Psychologii UW uzyskał finansowanie z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w wysokości 3 499 295 zł i będzie realizowany od grudnia 2017.
Tematyką grantu są psychologiczne funkcje języka dla grup imigranckich i mniejszościowych. Zjawisko „śmierci językowej” czyli utraty języka przez mniejszości narodowe, etniczne i imigranckie było wielokrotnie badane przez lingwistów i antropologów. Niewiele wiadomo jednak o psychologicznych konsekwencjach tego zjawiska – a jednocześnie w psychologii społecznej coraz częściej mówi się o roli tożsamości w podtrzymaniu zdrowia i dobrostanu psychologiczne (zjawisko tzw. „social cure”). W projekcie badacze zamierzają przyjrzeć się, jakie są konsekwencje utraty oraz podtrzymania języka przez grupy imigranckie i mniejszościowe oraz zaprojektować na tej podstawie działania pozwalające ułatwić integrację grup imigranckich oraz poprawić ich funkcjonowanie zarówno w wymiarze psychologicznym, jak i społeczno-gospodarczym.