Zapytanie ofertowe na zatrudnienie pracownika prowadzącego badania naukowe w projekcie badawczym „Wpływ reklam na bezpieczeństwo jazdy.”
27 kwietnia 2017Zapytanie ofertowe na zatrudnienie pracownika prowadzącego badania naukowe w projekcie badawczym „Wpływ reklam na bezpieczeństwo jazdy.” – PDF
Spotkanie informacyjne o Psychometrii Stosowanej
26 kwietnia 2017Po roku przerwy do oferty specjalizacji, które można realizować w ramach studiów psychologicznych powraca Psychometria Stosowana.
Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 maja o godzinie 12.00 w sali 93.
Zgłaszanie propozycji kursów na I trymestr 2017/2018 UOUW
Uniwersytet Otwarty UW jest pierwszym i największym uniwersytetem otwartym w Polsce. Oferowane przez UOUW kursy oparte są na autorskich programach przygotowywanych przez pracowników, doktorantów i emerytowanych pracowników UW.
Zapraszamy do zgłaszania propozycji kursów na I trymestr roku akademickiego 2017/2018.
Jest to świetna okazja do przekazania swojej pasji wszystkim chętnym, niezależnie od wykształcenia, wieku i poglądów. Od naszych Wykładowców wiemy, że jest to praca pozwalająca na nowo poznać swój obszar zainteresowań, przy wdzięcznej współpracy z zainteresowanymi Słuchaczami.
W celu zgłoszenia kursu w ramach Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego należy wejść na stronę wykladowca.uo.uw.edu.pl, utworzyć konto wykładowcy oraz przesłać propozycję zajęć. Następnie wydrukowane zgłoszenie z wymaganymi podpisami i pieczęciami dostarczyć do biura Uniwersytetu Otwartego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 24, pokój 13). Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania programów kursów znajdują się w załączniku.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 czerwca 2017 roku. Rada UOUW rozpatrywać będzie tylko te programy, które zostały przesłane przez stronę wykladowca.uo.uw.edu.pl, a następnie złożone w biurze UOUW w formie wydruków, spełniających wymogi formalne.
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Sekcją ds. Wykładowców oraz do Punktu Konsultacyjnego:
Katarzyna Iwanik: katarzyna.iwanik@uo.uw.edu.pl, tel. 552 15 27.
Wykład gościnny prof. Bharat’a Biswal’a (NJIT) – 26 marca 2017
Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny prof. Bharat’a Biswal’a (NJIT) w środe 26. kwietnia o godz. 12.00 w sali 412.
Wykład będzie dotyczył neurobrazowania mózgu, w tym techniki spoczynkowego funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (RS-fMRI).
Prof.Biswal jest naukowcem o międzynarodowej sławie, który w swojej karierze znacznie przyczynił się do opracowania powszechnie stosowanej metodologii RS-fMRI. Więcej informacji na temat profesora Biswala: http://www5.njit.edu/academics/new-faculty/biswal.php.
Dzień DNA na Wydziale Psychologii UW!
23 kwietnia 201725 kwietnia 1953 roku w czasopiśmie Nature ukazał się artykuł Watsona i Cricka opisujący strukturę DNA. Co roku, w tym dniu świętujemy Dzień DNA. W najbliższy wtorek, w ramach obchodów tego święta zapraszamy na wystąpienie kierownika ICGZ – dr. hab. Wojciecha Dragana.
Spotkanie o godzinie 15.15 w ramach Wtorków Naukowych.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/1251483941644147/
https://www.facebook.com/icgz.uw/
Nowy kierunek – Antropozoologia
Antropozoologia – ten unikatowy kierunek powstał dzięki współpracy trzech wydziałów UW: Wydziału Biologii, Wydziału Psychologii i Wydziału „Artes Liberales”. Program adresowany jest do osób zainteresowanych złożonymi i wielowymiarowymi relacjami między ludźmi i (innymi) zwierzętami w kontekście poznawczym, praktycznym i etycznym.
Zajęcia, w tym m. in. zajęcia laboratoryjne i terenowe, prowadzone będą na wszystkich trzech wydziałach. Studenci mają możliwość zdobycia wiedzy o relacjach ludzko-zwierzęcych z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych, m. in. z zakresu zoologii, zoopsychologii oraz filozofii i etyki jako dyscyplin kluczowych dla badania zwierząt jako podmiotów, a także etologii, ekologii, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i historii sztuki.
Studia zapoznają z najnowszymi odkryciami dotyczącymi umysłów, emocji i zachowań zwierząt. Umożliwiają także zdobycie aktualnej wiedzy dotyczącej podstaw etycznych i prawnych oraz historycznych i kulturowych uwarunkowań wykorzystywania i ochrony zwierząt w Polsce i na świecie. Przygotowują do kompetentnego i skutecznego rozwiązywania problemów wynikających z konfliktów interesów między ludźmi a innymi gatunkami, z poszanowaniem podmiotowości i godności ludzi i zwierząt.
Absolwenci antropozoologii będą posiadać warsztat, metodologie i język, które umożliwią rozumienie współczesnego świata, nie tylko w wymiarze idei, nurtów intelektualnych i społecznych, lecz także nowoczesnych technologii. Będą przygotowani do pracy w instytucjach związanych ze sferą edukacji, kultury, turystyki, mediów, w instytucjach administracji państwowej, kultury i oświaty, w placówkach ochrony przyrody, organizacjach pozarządowych, mediach i firmach prowadzących działalność opartą na interakcji ze zwierzętami.
Absolwenci antropozoologii mogą kontynuować edukację w ramach specjalności „Różnorodność biologiczna i kulturowa” na studiach II stopnia w Kolegium Artes Liberales i programu „Na styku natury i kultury” w ramach Środowiskowych Transdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich.
REKRUTACJA
Internetowa Rejestracja Kandydatów: https://irk.uw.edu.pl/katalog.php…
Ewentualne pytania proszę kierować na adres rekrutacja_az@al.uw.edu.pl
lub pod nr tel. 22 552 59 15
Przykładowe przedmioty na I roku studiów:
Zoologia
Etologia zwierząt
Wprowadzenie do psychologii
Wykorzystywanie zwierząt w dziejach cywilizacji
Podstawy antropologii kulturowej i ewolucyjnej
Podstawy fizjologii zwierząt
Wprowadzenie do problematyki zwierzęcej w filozofii
Metody opisu i analizy zachowania
Podstawy genetyki ogólnej i behawioralnej
Ekologia Psychologia porównawcza
Socjologia relacji człowiek-zwierzę
Zwierzęta w literaturze
Etyczne i prawne aspekty ochrony zwierząt
Mechanizmy działania doboru
Historia udomowienia zwierząt
oraz…
przedmioty dowolnego wyboru z całej puli Wydziału „Artes Liberales”, Wydziału Biologii i Wydziału Psychologii.