Powołanie na Wydziale Psychologii UW dwóch ośrodków łączących naukę z praktyką
30 stycznia 2017Z radością informujemy, że na naszym Wydziale powstają dwa nowe ośrodki, których celem będzie łączenie nauki i praktyki na najwyższym poziomie – Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Zastosowań Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego .
Wysoka jakość nauki tworzonej przez naszych pracowników to doskonały punkt wyjścia do inicjatyw mających na celu jej popularyzowanie i wykorzystanie w działaniach na rzecz społeczności, biznesu, rozwoju wiedzy i kompetencji psychologicznych osób w różnych rolach zawodowych.
Centrum Pomocy Psychologicznej UW pokieruje dr Szymon Chrząstowski – psycholog, naukowiec, terapeuta. Centrum ma być miejscem dialogu między nauką i pomocą psychologiczną, gdzie możliwy będzie rozwój psychoterapii w nawiązaniu do najbardziej aktualnej wiedzy naukowej, a także bliskość praktyki będzie inspiracją dla rozwoju nauki i jej aplikacji. Ośrodek ma tworzyć dogodne warunki do prowadzenia terapii i nauki dla naszych studentów. Dzięki współpracy z miastem z pomocy psychologicznej na wysokim poziomie będą mogły bezpłatnie skorzystać osoby, których na tę pomoc dotąd nie było stać.
Centrum Zastosowań Psychologii UW kieruje dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog, naukowiec, coach, psychoterapeuta, trener i konsultant w obszarze zarządzania i rozwoju zasobów ludzkich. Centrum będzie odpowiadać na potrzeby organizacji – w formie dopasowanych usług: konsultacyjnych, rozwojowych (szkolenia, coaching), badawczych oraz skupiać w jednym miejscu ofertę edukacyjną dla osób indywidualnych, w postaci kursów i studiów podyplomowych. Ośrodek ma za zadanie wspierać projekty aplikacyjne i wdrożeniowe w różnych obszarach psychologii oraz umożliwiać współpracę pracowników Wydziału Psychologii z praktykami. Przygotowywane przez nas projekty na zamówienie będą integrować naukową i specjalistyczną wiedzę psychologiczną z wiedzą i doświadczeniem z praktyki w różnych obszarach.
Zapraszamy do kontaktu: cpp@psych.uw.edu.pl i czp@psych.uw.edu.pl
Przedłużenie rejestracji żetonowej
24 stycznia 2017W związku z brakiem dostępu do zapisów na przedmioty fakultatywne i specjalizacyjne 24 stycznia informujemy, że rejestracja zostanie wznowiona 25.01.2017 o godzinie 16:30 i potrwa do 23:59 tego samego dnia.
Odeszła Profesor Tatiana Klonowicz
Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy zmarłą 15 stycznia 2017 roku Profesor dr hab. Tatianę Klonowicz, absolwentkę i długoletniego pracownika Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, związaną z Katedrą Psychologii Różnic Indywidualnych. Pani Profesor zachwycała swoją niezwykłą osobowością i imponowała znajomością wielu języków obcych. Była zdolnym naukowcem, a także wybitnym tłumaczem. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako Osoba pełna optymizmu i życzliwości.
Dziekan i społeczność Wydziału Psychologii UW
Wtorek Naukowy 24.01.2017 r. – prof. Janusz Grzelak
20 stycznia 2017Dylematy społeczne
Na kolejnym spotkaniu wystąpi Profesor Janusz Grzelak i opowie o alokacji dóbr i dystrybucji kontroli w sytuacjach współzależności między interesem własnym a interesem wspólnym (rodziny, przyjaciół, mieszkańców okolicy, planety). Czego w takich sytuacjach chcemy i co robimy oraz o pułapkach eleganckich teorii.
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 15.15-16.00, sala nr 1 lub aula w przypadku tłumów
Poszukiwany asystent badawczy w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki
16 stycznia 2017Poszukiwany asystent badawczy w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki
Poszukujemy dyspozycyjnej osoby do realizacji zadań badawczych (rekrutacja uczestników i prowadzenie badań) w ramach projektu OPUS Narodowego Centrum Nauki (grant nr 2015/19/B/HS6/01633) dotyczącego subiektywnej wartości nagród finansowych.
Przewidziane jest wynagrodzenie.
Wymagania: ukończony co najmniej drugi rok psychologii, znajomość metodologii prowadzenia badań i metod analizy statystycznej, praktyczne doświadczenie w prowadzeniu badań, wysoka dostępność od lutego do kwietnia 2017 r.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres jerzy.osinski@psych.uw.edu.pl (lub tomek@psych.uw.edu.pl) do dnia 31 stycznia 2017 r.
Wtorek Naukowy 17.01.2017 r. – dr Daniel Geschke, Institute for Democracy and Civil Society, Jena, Germany
13 stycznia 2017THE RE-CO-KIT: A (cognitive motivational) reality construction kit
17 stycznia dr Daniel Geschke nasz przyjaciel i wykładowca WISP z Institute for Democracy and Civil Society z Jeny w Niemczech opowie o swoich nowych pomysłach teoretycznych i liczy na dyskusję z nami. Ponieważ rola teorii jest niepomijalna, a dyskusja na poziomie teoretycznym jest stanowczo zbyt rzadką praktyką, zapowiada się nam ciekawy dyskusyjny wtorek. To spotkanie będzie w języku angielskim.
Abstract: We live in a post-consensus society, characterised by the pluralisation of perceptions, opinions, world-views and thus, “realities” people live in. New technological possibilities combined with the economic necessity of traditional and modern media to fulfil recipient’s needs increases the absolute amount of “realities” believed to be true. This purely theoretical talk presents an individual level, cognitive motivational approach on how individuals having access to unlimited information actively construct their differing realities. It represents an innovative combination of theoretical approaches from different academic fields: Social Constructivism, Uses and Gratifications Approach (Katz, 1962) and Cognitive Dissonance Theory (Festinger, 1957). Basic assumptions from these approaches are combined into a new theoretical framework. Its novelty, usefulness and possible empirical tests will be discussed jointly.
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 15.15-16.00, sala nr 1 lub aula w przypadku tłumów